Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
DANIEL
Fondator
LOCATIE LOCATIE : Bucuresti
Profesie : Electronist
http://depanatorul-tv.forumgratuit.ro

#1important Secțiune noua

la data de Mar Mar 13, 2018 6:59 pm
Va salut!
De azi am deschis o categorie noua unde sa facem o banca de date cu componente TV pe care le au membrii forumului disponibile, asta pentru a ne fi mai simplu când cautam ceva, placa de baza, sursa, panel, T-CON. Am deschis un subiect deja în acea secțiune.Pentru fiecare componenta aveti subcategorie ,daca puteti puneti si o imagine cu placa pe care o detineti!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Acum fiecare face cum vrea le vinde, schimba va înțelegeți între voi. Va rog sa specificați dacă plăcile sunt funcționale sau nu. Aceasta secțiune a fost creata în scopul de a ne ajuta între noi membrii forumului. Nu treceți preturi sau nr de telefon, luați legătura prin PM.
Va multumesc!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Educaţia este ceea ce rămâne după ce ai uitat ceea ce ai fost învăţat în şcoală!
vizicon
Membru avansat
LOCATIE LOCATIE : gheraseni-buzau
Profesie : tehnician rtv

#2important Re: Secțiune noua

la data de Mier Mar 14, 2018 8:02 am
FELICITĂRI -Si eu tot am adunat LCD-PLASME credeam ca e ca pe timpuri când cumpărai un tv CTR era de mare ajutor în atelier,acum datorita diversificări tipuri de sasuri și componente, ajunge stocuri nerentabile în atelier.
Eu chiar mi-am făcut aceasta baza și în funcție de timp liber sa o finalizez ,mai mult am făcut și un dosar cu componentele distincte montate pe fiecare placa și date privind destinația ei de utilizare.
Toate cele bune va doresc.

mesersmith
Administrator
LOCATIE LOCATIE : Calarasi
Profesie : Electronist, programator baze de date
http://www.proteusgrup.ro/

#3important Re: Secțiune noua

la data de Mier Mar 14, 2018 9:30 am
Ideea sectiunii este sa avem un fel de baza de date in care sa ne uitam cand avem nevoie de vreo placa.
O sa urc si eu cand o sa am timp, o lista cu ce am eu, desi eu sunt genul colectionar, anti vanzare. Plange sufletul in mine cand vand cate ceva. Laughing

Cu stima, Marius.            Centru reparatii electronice-Calarasi
____________________________ Facebook______________________________
Continut sponsorizat

#4important Re: Secțiune noua

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum