Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
2mega
Membru
LOCATIE LOCATIE : Brasov
Profesie : electronist de tip industrial

#21NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Lun Mar 12, 2018 4:32 pm
Daca nu mai exista alte solutii,rog un moderator sami inchida subiectul cu nerezolvat.Oricum va multumesc pentru tot ce miati trimis ca sfaturi si indrumari.

2mega
Membru

#22NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Mier Mar 14, 2018 6:41 pm
Reputaţie mesaje: 0% (1 voturi)
Am rugat un moderator sau chiar fac apel la d-nul Daniel sa mi se inchida subiectul.Va spun si motivul: deoarece nu am primit un raspuns corect la defectul meu descris mai sus,doresc sa mi se inchida subiectul ca nerezolvat.Cauza este ca accept foarte multe pareri si defecte sinonime poate cu cel al meu,dar chiar nu doresc sa fiu directionat pe cai gresite.Nu cred ca doriti lucrul acesta si gred ca atat santeti de grabiti incat nu cititi cu atentie descrierea mea la subiect,si absolut primesc si raspuns ca atare.Va spun din suflet ca chiar imi pare rau,de aceia va rog sa nu fiti suparati pe mine ca o sa caut un alt raspuns pe alte forumuri bineinteles cu acelasi ID 2mega.Toata stima pentru d-tra !!

DANIEL
Fondator
LOCATIE LOCATIE : Bucuresti
Profesie : Electronist
http://depanatorul-tv.forumgratuit.ro

#23NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Mier Mar 14, 2018 7:29 pm
Reputaţie mesaje: 100% (3 voturi)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
În primul rand toate răspunsurile primite au fost în funcție de detaliile date de tine și fii sigur ca am citit toți ceea ce ai scris altfel nu primeai răspuns, am observat ca nu ai făcut nimic din ceea ce ți sa spus sa faci, te-am rugat sa faci măsurători la T-CON, nu le-ai făcut ca nu te pricepi la demontat display cu toate ca nu era necesar sa demontezi display-ul, te-au îndrumat colegii cum poți ajunge la T-CON, nu ai făcut nimic și aștepți sa îți dam răspunsuri concrete fără sa faci ce ți se cere? Faptul ca vei cere ajutor în alta parte nu va deranja pe nimeni fiecare e liber sa fie pe zeci de forumuri problema e ca dacă vei proceda ca aici aceleași răspunsuri vei primi. În concluzie problema nu e la noi ci la tine iar noi nu avem baghetă magica sa dam din ea sa reparam Tv-uri de la distanta. Dacă te-ai apucat de meseria asta trebuie sa inveti sa dai jos și un display și nu în ultimul rand multă răbdare, banuiesc ca tatăl tău ți-a zis acest lucru când te învață una alta. Subiectul va fi închis după ce toți cei care au încercat sa te ajute își vor spune și ei părerea pentru ca modul în care te-ai exprimat în ultima postare ne-ai făcut sa ne simțim niște începători în meseria asta.

Educaţia este ceea ce rămâne după ce ai uitat ceea ce ai fost învăţat în şcoală!
mesersmith
Administrator
LOCATIE LOCATIE : Calarasi
Profesie : Electronist, programator baze de date
http://www.proteusgrup.ro/

#24NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Mier Mar 14, 2018 7:48 pm
Reputaţie mesaje: 100% (4 voturi)
Tu poți să crezi orice despre oricine și te asigur că indiferent de ce anume crezi tu, noi vom fi aceiași oameni care s-au adunat pe forumul ăsta în ideea de a împărtăși cu alți pasionați ceea ce au ei: pricepere, documentaţii etc.
Însăși ideea de forum presupune discuții, păreri, presupuneri și asta pentru că mama pe mine nu m-a învățat să fac vrăji și să repar televizoare de la distanță.
Dacă tu vrei să mergi pe nu știu ce forumuri, eu personal o să iau o mătură și o s-o pun în doliu.
La vârsta ta e clar că ai multe de învățat și, din păcate,cred că și ceva noțiuni de bun simț.
Pe forum nimeni nu este obligat să te ajute, nimeni nu este plătit pentru asta, fiecare avem serviciile noastre, etc.
Dacă vreun coleg a considerat să-ți răspundă, a făcut-o în ideea de a încerca să te ajute, faptul că una ți se spune să faci și tu faci altceva, nu face decât ca cel care a încercat să te ajute, să regrete. Eu unul, regret.

Cu stima, Marius.            Centru reparatii electronice-Calarasi
____________________________ Facebook______________________________
cata82
CO-FONDATOR
LOCATIE LOCATIE : Popeşti-Leordeni
Profesie : Electronica

#25NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Mier Mar 14, 2018 8:32 pm
Reputaţie mesaje: 100% (3 voturi)
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] toți colegii ți-au răspuns pertinent și la obiect.
Colegii ți-au spus să faci măsurători la t-con și să le postezi dar se pare că tu ignori absolut orice sfat iar asta nu e problema noastră, e strict problema ta iar noi nu avem nicio obligație să te ajutăm, nu primim niciun ban pentru asta, fiecare are familie, serviciile noastre, pasiunile noastre.
Așa cum a zis mai sus [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] și [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]  nimeni tu te obligă să postezi aici sau să rămâi înscris doar pe forumul acesta.
Dacă mai continui în stilul ăsta eu te voi bana definitiv!

Administrator
Florin Iordache
Administrator
LOCATIE LOCATIE : TARGOVISTE
Profesie : PASIUNE

#26NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Mier Mar 14, 2018 8:43 pm
Reputaţie mesaje: 100% (1 voturi)
Eu unul ma duc cu ideea in alta parte,dar nu sunt sigur,sigur daca o fi chiar asa .
Eu ma duc cu ideea ca e vorba despre o cloniţă . Dar oricum o sa aflam in scurt timp daca este asa sau daca nu este asa . I love you

Ultima editare efectuata de catre Florin Iordache in Mier Mar 14, 2018 9:43 pm, editata de 1 ori

Administrator
mesersmith
Administrator

#27NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Mier Mar 14, 2018 9:41 pm
Stai linistit, Florine, se va duce si clona asta dupa celelalte, daca este asa.

gaby1104
Membru
LOCATIE LOCATIE : Gorj
Profesie : Automatist

#28NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Mier Mar 14, 2018 10:30 pm
Reputaţie mesaje: 100% (2 voturi)
Domnule 2mega ,noi am incercat sa te ajutam dar una este sa ai tv-ul in fata si alta sa ceri pareri fara sa vezi tv-ul .Cind eram de virsta ta si nu numai eu ci multi de pe acest forum aveam citeva sute de televizoare pe lampi si hibride cum erau atunci si nu aveam forum sa cer parerea altor electronisti cum sa repar si ce sa fac . Citeodata nu a-mi vedeam capul pentru ca nu aveam ca acum ESRmetru , Osciloscop , sau alte aparate performante . Aveam un aparat simplu de masura dar toceam bine la scheme si masuratori.
Acum astai era digitala si secolul vitezei . Tu nu ai rabdare si dai de inteles ca nu ai prea multa experienta . Faptul ca ceri parerea si pe alte forumuri nu cred ca este o problema pentru ca multi dintre noi o facem dar nu ceri inchiderea subiectului si gasind o rezolvare sa nu o stim si noi pentru ca si noi meritam odata ce ajutam sa fim ajutati si pusi la curent cu problema avuta de tine . Eu personal consider acest forum este mult mai bun si mai util decat celelalte si pacat ca sa ajuns la aceasta situatie .Eu zic ca pe viitor sa fi mai atent pentru ca oricand o sa ai nevoie de un sfat (indiferent pe ce forum esti) de la noi .
O seara buna !!

gabilungu66
Membru avansat

#29NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Joi Mar 15, 2018 9:57 am
Multe nu ar mai fi de spus. Nu iti inteleg supararea si reactia, avand in vedere ca indrumarile pe care le-ai primit nu le-ai pus in aplicare. Nu erai curios sa stii ce se intampla cu tensiunile de pe T-con, atunci cand dispare imaginea ? Oricum, iti urez succes in rezolvarea tv-ului pe alte forumuri.

2mega
Membru

#30NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Sam Mar 17, 2018 6:21 pm
Va multumesc ca acum sunt si eu bagat in seama dar cu acuze.Am fost pus la zid cu anumite acuze,dar va garantez ca asta a fost parerea mea personala,si nu inteleg ce inseamna clonuta !?. Dintre toate posturile primite de la d-tra,am iteles ca santeti rautaciosi cu mine ca nu am experienta si poate nu fac interventii la alte subiecte,dar dau si eu la ce gandesc ca ma pricep. D-le cata82 nici numi dau seama cu ce vam deranjat ca moderator,ca noi nici nu am avut comentarii la subiectul sus mentionat.Si cand am zis ca am sa caut si pe alte forumuri, din cate stiu alte forumuri te verifica si chiar nu am nici un alt cont. D-le cata82 ati fost foarte agresiv la adresa mea si nu sunt impacat cu idea,de acea va rog sa va faceti explicit de ce vreti sa ma banati. Multumesc mult colegilor si implicit d-lui daniel. Am sa recurg si la indicatiile colegilor in a rezolva defectul,dar nu doresc sa mai fiu amenintat,ok? Cu multa stima d-le gabilungu66,santeti mai temperat.

mesersmith
Administrator

#31NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Sam Mar 17, 2018 8:42 pm
Reputaţie mesaje: 100% (2 voturi)
Nu cred ca ai inteles ce trebuia. Faptul ca te duci tu pe alte forumuri, si eu si alti colegi ti-am spus ca nu deranjeaza pe nimeni. Din cate stiu eu, nici NASA, FBI sau mai stiu eu ce agentii, nu ti-au batut in usa sa te ia la ei de bun ce esti, tot asa cum nu ne-au batut nici noua. Adica nici noi si nici tu nu suntem niste somitati in domeniul asta. Insa noi suntem niste oameni care chiar au treaba in lumea asta si atunci cand cineva isi rupe din timpul pe care l-ar putea dedica muncii sale ca sa-ti dea tie niste indicatii pe care nu le pui in practica, iar apoi spui ca ai fost trimis pe piste gresite, atunci da-mi voie, draga domnule, sa-ti spun ca iti lipsesc total cei 7 ani de acasa. Intelegi?
Si faptul ca insisti si spui ca e "parerea ta", nu prea vad cu ce schimba datele problemei. Evident ca e parerea ta si poate fi complet idioata sau poate fi cea mai profunda parere a secolului si exact din punctul asta de vedere ea poate fi analizata. Si da, parerea ta, de data asta, este complet idioata. Ca si cea in care spui ca suntem rautaciosi ca nu ai tu experienta. Chiar asa, mai poti? Mai poti scoate astfel de idiotenii?
Nu suntem rautaciosi, pustiule, insa nu-ti bate joc de timpul colegilor de aici, ca au si alte lucruri mai bune de facut decat sa-ti spuna tie ce sa faci, tu sa nu faci si apoi sa acuzi ca ai fost trimis pe piste gresite. Pe bune?

2mega
Membru

#32NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Dum Mar 18, 2018 11:20 am
Ok,poate am gresit mult fata de d-tra,oficial va cer scuze si pe viitor incerc sa fiu mai atent.Multumesc.

gabilungu66
Membru avansat

#33NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Dum Mar 18, 2018 6:17 pm
Avand in vedere faptul ca ultima pagina a fost 100% offtopic propun inchiderea topicului, in urma cererii facute da catre initiator in postarea #22. In legatura cu faptul ca am fost mai temperat in comparatie cu colegii, nu am vrut sa repet aceleasi lucruri si sunt de acord cu ei. Nu ai facut decat sa bagi "batul prin gard" sa vezi reactia. Daca vrei sa fi respectat, respecta la randul tau.Nu este nimeni obligat sa-ti dea solutii de rezolvare a problemelor tale.Rog colegii sa-si spuna parerea in legatura cu inchiderea topicului si stergerea ultimei pagini de can-can, sa nu transformam aceasta sectiune in "Bodega".

DANIEL
Fondator
Profesie : Electronist

#34NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Dum Mar 18, 2018 8:07 pm
TOPIC INCHIS!!! Initiatorul topicului poate deschide alt subiect deja aici este orea mult off/topic ceea ce este contrar regulamentului nostru.

Educaţia este ceea ce rămâne după ce ai uitat ceea ce ai fost învăţat în şcoală!
Florin Iordache
Administrator
LOCATIE LOCATIE : TARGOVISTE
Profesie : PASIUNE

#35NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

la data de Lun Mar 19, 2018 10:28 am
[icon="fa fa-info"][/icon][div]>SUBIECT INCHIS!<
AVAND IN VEDERE CA INITIATORUL TOPICULUI NU A MAI PREZENTAT INTERES IN REZOLVAREA PROBLEMEI ACEST TOPIC VA FI INCHIS!.[/div]

Administrator
Continut sponsorizat

#36NEREZOLVAT Re: Tv lcd Toshiba model 32HV10G

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum