Distribuiţi
Vezi subiectul anteriorIn josVezi subiectul urmator
blacired
Membru
LOCATIE LOCATIE : WestBh
Profesie : Electronist & Frigotehnist

#1rezolvat Grandin LD28C25

la data de Mar 23 Ian 2018, 18:07
Salut.
Rog un cod pentru telecomanda programabila Longer la tv-ul din titlul topicului.
model: LED28TC2500E
sasiu: T.SIS231.75
Multumesc.

tehtronics
Membru avansat
LOCATIE LOCATIE : Orastie-HD
Profesie : inginer

#2rezolvat Re: Grandin LD28C25

la data de Mier 24 Ian 2018, 18:30
Reputaţie mesaje: 100% (1 voturi)
94849

blacired
Membru

#3rezolvat Re: Grandin LD28C25

la data de Joi 25 Ian 2018, 09:02
Multumesc pentru ajutor. Am programat tc cu codul primit, maine ajung la tv,, e la 35km de mine, tre sa merg la o c.frg si le trebuie si o tc la tv.

SENOR
Moderator global
LOCATIE LOCATIE : Piatra Neamt
Profesie : electronist

#4rezolvat Re: Grandin LD28C25

la data de Joi 25 Ian 2018, 09:47
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:         tre sa merg la o c.frg si le trebuie si o tc la tv.          

Scrieti corect , ca toti utilizatorii acestui forum,  fara ""cuvinte"" cu o singura litera, cum impune si Regulamentul.

Art. 2.5 Nu este permisa sub nici o forma folosirea unui limbaj tip messenger (daka, k, lol, park etc) si nici a scrierii cu sh, tz, k etc. Se pune accentul pe calitatea mesajului, atat din punct de vedere al continutului cat si ca mod corect de redactare in limba romana si nu pe "cantitatea" sa.
           -Scrieti corect romaneste, folositi semnele de punctuatie, folositi diacritice si majuscule la inceputul fiecarei propozitii.
Razz

Resistance Is Futile : You Will Be Assimilated

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Florin Iordache
Administrator
LOCATIE LOCATIE : TARGOVISTE
Profesie : PASIUNE
http://depanatorul-tv.forumgratuit.ro

#5rezolvat Re: Grandin LD28C25

la data de Vin 26 Ian 2018, 23:34
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Multumesc pentru ajutor. Am programat tc cu codul primit, maine ajung la tv,, e la 35km de mine, tre sa merg la o  c.frg si le trebuie si o tc la tv.

Eu unul nu prea am inteles cu aceasta postare,pana la urma ati rezolvat problema cu acest tv-u Grandin LD28C25 ?
Putem sa inchide acest subiect,eu vad ca deja a fost bifat ca si rezolvat acest subiect ... De aceia v-am intrebat !

Asteptam un raspus ! Va multumim !

Administrator

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
blacired
Membru

#6rezolvat Re: Grandin LD28C25

la data de Sam 27 Ian 2018, 10:31
Am fost ieri la client, i-am dus telecomanda programata cu codul primit, a functionat din prima. Caz rezolvat.
Apropo. La mine apare un chenar cu textul "undefined" si cu "OK" la accesarea fiecarei pagini de pe acest forum. Pana nu apas pe "OK" nu pot vizualiza pagina. E foarte suparator. ???

Ultima editare efectuata de catre blacired in Sam 27 Ian 2018, 10:44, editata de 1 ori

Florin Iordache
Administrator
LOCATIE LOCATIE : TARGOVISTE
Profesie : PASIUNE

#7rezolvat Re: Grandin LD28C25

la data de Sam 27 Ian 2018, 10:38
Ok ! Ne bucuram ca v-am putut fi de folos . Shocked
O zi minunata sa aveti !

Administrator

blacired
Membru

#8rezolvat Re: Grandin LD28C25

la data de Sam 27 Ian 2018, 20:21
E un script destul de agresiv,, din pacate ,,, nu scap de el nici-cum... sau ma gandesc .... nu mai stiu ce sa zic

DANIEL
Fondator
LOCATIE LOCATIE : Bucuresti
Profesie : Electronist

#9rezolvat Re: Grandin LD28C25

la data de Sam 27 Ian 2018, 20:53
Ataseaza un print screen sa vad despre ce e vorba ,curios ca doar la tine apare .Daca era ceva general aparea la toata lumea inclusiv la mine.Ce browser folosesti?

Educaţia este ceea ce rămâne după ce ai uitat ceea ce ai fost învăţat în şcoală!

SENOR
Moderator global

#10rezolvat Re: Grandin LD28C25

la data de Dum 28 Ian 2018, 00:00
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:apare un chenar cu textul "undefined" 

Vedeti ca la  dvs. apare ceva undefined  si la profil, la LOCATIE... 

Vă rugăm să vă completaţi corect localitatea unde locuiti (Location) ...  Regulament

SENOR
Moderator global

#11rezolvat Re: Grandin LD28C25

la data de Dum 28 Ian 2018, 15:34
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], ai ignorat încă de la început mai multe reguli obligatorii, iar acum faci off topic.
Nu la Telecomenzi se discuta problemele pe care le ai cu dispozitivul de pe care scrii.
Nu ai raspuns la intrebarea lui [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] și ai postat o grămadă de print/screen-uri în plus ignori modificarea locației.
Dacă crezi că te-ai înregistrat pe acest forum să faci ceva dezordine, o sa zbori rapid.
Deocamdată o să beneficiezi de primele măsuri care sa impun in astfel de situatii.

Subiect blocat.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
[icon="fa fa-exclamation-circle"][/icon][div]>ATENTIE!<
DATORITA FAPTULUI CA ATI INCALCAT REGULAMENTUL FORUMULUI ATI FOST SANCTIONAT CU ,,AVERTISMENT WARN,, MENTIONEZ CA LA 3 AVERTISMENTE WARN VETI FI BANAT! RESPECTATI SI VETI FI RESPECTAT!.[/div]
00:09:04

Continut sponsorizat

#12rezolvat Re: Grandin LD28C25

Vezi subiectul anteriorSusVezi subiectul urmator
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum